| AntoniaAC a întrebat:

Azi mi-am bagat o branula in vena si am lasat sa imi curga sangele apoi cand am scos-o mi s-a umflat mana si am ametit! Ameteala cred ca e de la cum am prierdut sange dar de ce mi s-a umflat mana?
P.s. Dau funda celui mai bun raspuns.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca ti-ai perforat vena! Imediat cum ti-ai scos acul, trebuia sa pui degetul sa tii apasat ca sa se opreasca sangerarea, tocmai pentru a se evita hematomul si umflarea mainii.
Maine o sa fii vanat la mana aia, pune urgent punga cu gheata!

| CuriousStuff a răspuns (pentru Violleta2022):

Ideea era sa nu-i zicem, ca sa nu stie cum s-o faca data viitoare ca la carte... happy

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti ai bagat singur o branula ca sa isi curga sangele?

da da ai probleme mai mari decat hematomul de la mana... probleme cu capul

| CuriousStuff a răspuns:

In primul rand. De ce? Sunt foarte curios.
In al doilea rand risti infectii urate daca faci asta de capul tau. Poti sa faci o septicemie si sa mori in cateva zile daca nu o tratezi. Sau poti sa iei hepatite, HIV si altele... Umflatura e un hematom, cum a zis si suntserios.
In al treilea rand, te rog mergi sa vezi un psiholog...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a cangrenat bratul.Singura modalitate de a scapa de moarte este sa iti amputeze mana mai sus de umflatura. Repede la medic sa te vada pentru ca cangrena poate urca pana la umar.