| passenger a întrebat:

Azi, ora 18:00 dentistul mi-a pus o plomba... De atunci ma doare un pic maseaua (nu mi-a facut anestezie deoarece caria era medie) si ma intrebam daca pot sa mananc miezul de la seminte. Ce credeti? Dar durerea cand o sa treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kairy65 a răspuns:

Pai depinde ...medicul nu ti-a zis dupa cate ore poti sa mananci? Eu zic ca poti dar sa nu dai la maseaua aia, mesteca in cealalta parte. Iar acum e normal sa te doara ca na ti-a scos nervul sau mrg ce ti-a facut.O sa-ti treaca o sa veziwinking

3 răspunsuri:
| jojo_2491 a răspuns:

Stii ca de la seminte ai ajuns la stomatolog? arunca-le ca nu sunt bune.

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

laughing pai nu stiu, poti?

| maria_4879 a răspuns:

Nuuuuuuuuuu! daca mananci trebuie dupa aia sa-ti faci operatie iiiiiiiiiii! NU! ITI SPUN!