| Lynna a întrebat:

De joi seara ma doare ingrozitor de tare maseaua. Acum cativa ani am avuo o carie si mi-am plombat maseaua. Acum se pare ca dentistul nu mi-a curatat bine caria si s-a estins pe sub plomba, iar maseaua mi s-a si gaurit intr-o parte unde este si cariat. Ma doare groaznic iar la dentist nu ajung decat marti sau miercuri. Am luat mai multe calmante, Ketonal, Midocalm, Augmentin, Algocalmin ( foale si pastile). dar abia suport durerea. Imi poate recomanda cineva un calmat mai bun? Stiu ca nu ar trebui sa iau atatea pastile fara sa ma consulte medicul, dar nu suport durerea. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aulin,Tador iar este bun.
Poti pune si un cubulet de gheata pe masea, o amorteste.
Trebuie mers la medic, nu ai ce-i face.
Te pup!

| TofanCristi a răspuns:

Aulin, Vidan. Pune comprese cu apă rece.