| SmileAgain a întrebat:

Bicicleta de camera slabeste? De ce? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| robertpaul a răspuns:

Bicicleta de camera nu slabeste, tu poti slabi doar.Slabesti pe bicicleta, deoarece faci activitate pedaland si incep sa se arda grasimile prin caldura corpului si transpiratie.ciao

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ajută la slăbire dacă alegi și o alimentație săracă în calorii dar care să asigure minimul de vitamine și minerale pentru buna funcționare a organismului.
Exclus înfometarea și sedentarismul!
Succes.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Am avut bicicleta de camera si iti spun din proprie experienta ca eu nu am slabit nimic

| introduaicinumele a răspuns:

Da, iti face muschi la picioare si slabesti pentru de arzi calorii. Dar mai buna este o bicicleta normala, cu roti, cu care te vei plimba afara, te face sa te simti mai bine pentru ca inspiri mai mult oxigen.

| Cosmin86 a răspuns:

Cum adica "de ce"? Pentru ca faci efort si arzi calorii. NU e EVIDENT?

| Deliα a răspuns:

Da pentru ca faci miscare.

| BracKMyhay95 a răspuns:

Trebuie sa pedalezi destul de mult ca sa scazi caloriile pe care le-ai scade din 30-40 min de alergat. Cam de 2 sau 3ori mai mult.

| AlleAlllexandra a răspuns:

Nu te ajuta foarte mult la slabit, te ajuta la tonifierea muschilor.

| Trybest a răspuns:

Dupa parerea mea bicicleta de camera este pentru oameni lenesi...adica nu iei aer prospat doar stai pe o sa si dai la pedale plus ca e destul de scumpa si o sa te plicisesti repede...

| mirlanul a răspuns:

Duo afara in fata blocului sau unde stai tu si pune benzină un foc si merge de minune si pe dea supra faci si un gratar

| robertpaul a răspuns (pentru mirlanul):

Marcule,asa sa dea D-zeu sa te ajute si pe tine altii cand cauti raspunsuri pe tpu.nu ti se pare ca aici oamenii cauta raspunsuri? nu au nevoie de trolli.sa nu-mi raspunzi la intrebare, ca oricum iti dau ignor, sa nu am de-a face cu specimene ca tine, pe viitor. daca viata-i o gluma pentru tine, asa sa te trateze viata si pe tine.la revedere

| Animefan13 a răspuns:

Exact...si eu am bicicleta si pe afara si de casa, te ajuta intr-adevar.De asemenea si banda. Funda? :-)

| BiancaIM a răspuns:

Faci acelasi lucru ca si cu bicicleta normala, doar ca nu se schimba peisajul...