| cici96 a întrebat:

Mersul cu bicicleta slabeste sau ma ajuta sa-mi mentin greutatea?winking funda!

4 răspunsuri:
| Genessis a răspuns:

Asta tine numai si numai de alimentatie. Daca mananci cu multe calorii (cartofi prajiti,prajituri, prajeli, carne de porc, etc.) iti va mentine greutatea dar depinde si cat timp faci.
Daca ai un regim alimentar mai sanatos, fara cele scrise mai sus vei slabi. Sper ca te-am ajutat!

| cici96 explică (pentru Genessis):

Ce ai mentionat tu nu am mai mancat de cateva luni sad incerc sa scap de burtica si nu pot sa mananc alea laughing acum alerg cate 2 ore pe zi si as vrea sa imi iau si bicicletahee hee

| Genessis a răspuns (pentru cici96):

Pai stii, daca ai zis ca te-ai apucat acum doua luni ar trebui sa mai astepti.Pentru ca organismul tau de abia acum s-a acomodat cu astea si acum o sa si inceapa sa dea jos. Daca continui in felul asta, sa stii ca va da randament.

| CaffeBoy a răspuns (pentru cici96):

Lol, ce a zis Genessis m-a dat pe spate.
Eu unul am slabit foarte mult si-ti vand un pont
Primele 20 de kg le slabesti ca prin minune! Apoi va dura foarte mult sa mai slabesti inca 15kg
Corpul se obisnuieste foarte repede daca-l fortezi.
Eu mancam si 2 mere / zi timp de 1-2luni si n-aveam probleme iar ca efort fizic era drumul pana la scoala si plimbatul prin oras.

Daca faci ca mine sa mergi zilnic pe bicicleta in jur de 10-15km la inceput vei slabi dar dupa se obisnuieste corpul cu mersul pe bicicleta si nu mai obosesti

Incearca abdomene