| roxanuta1999 a întrebat:

Bunica mea este bolnava are reumatism, daca ma puteti ajuta cu niste leacuri batranesti happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
1.TRATEAZA-TE CU HREAN!
Rade pe razatoarea cu ochiuri mici 3 radacini de hrean, amesteca-le cu putina faina, apa calda pana se obtine o pasta. Pune-o intre intre doua bucati de panza rara de bumbac, facand o compresa.Pui acesta compresa pe locul dureros timp de 20-30 minute.
Daca, de pilda esti si putin racit mai ales iarna, pui la ceafa aceasta compresa cu hrean si vei constata cu surprindere ca durerile de cap vor disparea si vei putea respira.
2. DURERI REUMATICE
Piseaza o frunza mare de varza pana se inmoaie si ungeo cu untura nesarata, presareaza apoi putin zahar si pune-o pe locul dureros.
In speranta ca ti-am fost de folos, ii doresc bunicii tale multa, multa sanatate!
Doamne ajuta!
Te pup!

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Tratament cu namol la techirghiol, este cel mai bun si mai sigur leac

| voineavlad a răspuns:

Aplica-i foi de varza peste locul cu pricina!