| anonim2603 a întrebat:

Care stiti leacuri batranesti pentru tratarea cosurilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Roar a răspuns:

Am auzit ca se pot trata si cu ceai de musetel, uzi o bucata de vata cu ceai si tamponezi pe locul cu pricina.Dar nu stiu cat de garantat e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se iau 2 bucati radacina de hran mai mici, se curate si se dau prin razatoare. Se pun intr-un borcan si se amesteca cu otet de mere astfel ca hreanul sa fie bine acoperit. Hreanul va lua din taria otetului, iar otetul din cea a hreanului. Lasti borcanul sa stea la macerat timp de 3 saptamini intr-un loc intunecat si calduros, apoi va spalati fata cu acest amestec evitind contactul cu ochii. Daca vi se pare totusi ca e prea puternic, amestecati-l cu apa, se are in vedere ca persoanele cu ten sensibil pot face iritatii. Tratamentul se face stergind fata cu acest amestec in fiecare seara cu 1 ora inainte de culcare, apoi se spala fata cu apa calduta.
Asta ar putea sa te ajute.

| KraddyQ a răspuns:

Foloseste extract de aloe ca unguent si extract de leurda 1mil in 3 linguri de apa de 2 ori pe zi! in 2 saptamani te cureti de cosuri eu am incercat si a dat rezultatewinking