| Kainon a întrebat:

Imi puteti spune niste metode pentru a nu mai avea parul gras? eu trebuie sa ma spal aproape in fiecare zi pentru ca altfel e foarte grsa si nu se aseaza in niciun fel. Sau niste "leacuri batranesti". Orice!

4 răspunsuri:
| ioanagazdac a răspuns:

încearcă să te speli mai rar, la început la două zile apoi, la trei. De asemenea, ai putea folosi nişte mască din miere şi gălbenuş de ou, pe care să o aplici la rădăcină şi pe păr odată la săptămână, sau suc de lămâie.

| Alexashadow a răspuns:

Eu folosesc un sampon antiseboreic de la Plafar si ma ajuta. Si daca vrei sa nu ti se mai unga atat de repede si mult, trebuie sa nu te mai speli atat de des. Cu cat te speli mai des o sa ti se unga si mai repede. Stiu de la mine. Si ai grija cu ce te dai prin par: spray-uri sau fixativ. Sper ca ti-am fost de folos.

| giorgyana99 a răspuns:

Poi ai putea incerca sa te speli cu waah&go herbel am auzit k e bun pentru parul cu tendinta de ingrasare rapida sau sa te speli cu lesie(leac babesc care nu stiu sg daca merge) pui intr-un lighean apa calda(la temperatura celei cu care te speli pe cap) si pui un pumn de cenusa te speli cu aia pe cap apoi nu te speli direct pe cap mai intai pe corm apoi te speli pe cap cu sampon

| anonimgl a răspuns:

Buna.Aplica balsam doar pe varfuri si nu te spala cu apa fierbinte.Clateste-te cu apa rece chiar daca senzatia nu e chiar placuta.Incearca sa te speli o data la 3 zile, cu cat te speli mai des se ingrasa si mai repede parul.