| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna, cam de o saptamana simt o durere in partea stanga a pieptului in zona inimii, e ca o strangere si am intepaturi, oare e inima? Am avut in familie o persoana care a avut probleme cu inima(bunicul) si mi-e frica sa nu fi mostenit boala, e posibil la 26 de ani? Ma cam sperie chestia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Normal că trebuie să consulţi un medic. Dar dacă vrei păreri aleatorii şi fără noimă poate ne spui şi nouă cum stai cu cafeaua, cu ţigările, problme la servici / acasă.

| XxBlueRosexX explică (pentru gogu220):

Cafea beau de 2-3 ori pe saptamana fumez foarte putin alcool deloc, la servici nu sunt deloc stresata si acasa nu am probleme, deci am o viata linistita.

| gogu220 a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

În cazul ăsta îţi recomand o alergare uşoară prin parc, ceva salată cu ceapă verde, ridichii, lobodă, urzici că tot au aparut acum, şi poate mai subţiezi sângele. O saună, ceva bai în ape termale. Un SPA cu un masaj de relaxare. Şi nu în ultimul rând un coniac fin.

| XxBlueRosexX explică (pentru gogu220):

Mersi pentru raspuns, am sa incerc happy