| LoL a întrebat:

Cam de o saptamana sunt racita si mi se infunda nasul(pun picaturi). Astazi cand mi-am suflat nasul a inceput sa curga sange.Cam mun sfert de ora. Dupa vreo 10 min mi-a trecut.Este grav? Niciodat nu mi a curs asa mult.Si dintr-o data mi se facuse si rau si imi venea sa vomit.Este datorita racelii? Eu oricum merge maine-poimaine la medic. Dar vreau totusi sa stiu ce am.Multumesc.Stiu ca e cam absurda intrebarea... dar oricum mersi anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din cauza răcelii puternice s-au sensibilizat vasele de sânge și de aici ai făcut epistaxis (hemoragie nazală) și poți să ai și o sinuzită.
Vezi ce spune medicul!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| coralia_5862 a răspuns:

E posibil sa te fi tras curentul si sa ai puoi in gat worried dar tiai solicitat prea mult nasucultongueadik til sufli mereu si te chinui nu mai fa chestia asta deoarece iti va curge din ce in ce mai mult sange... daca nasul nu se dezumfla mirose ceva mentolat si apoi il sufli iiinnnceeettt
sper ca te-am ajutathappy

| FataDinVecini a răspuns:

Este o raceala mai grava,si eu am patit cam la fel.O sa-ti treaca,dar nu prea curand.
Iar din nas ti-a curs sange deoarece ti-ai pus multe picaturi, ti l-ai sufat, iar venele nasului fiind foarte sensibile au cedat. Daca a fost de vreo 15 minute inseamna ca doar una a fost.
Un mic sfat, sa sufli cu grija si daca te doare cand sufli te opresti si incerci mai tarziu.

| catalinazuzulina a răspuns:

Nu te speria chestia asta mi s-a intamplat si mie, am si eu o intrebare, ti-ai suflat nasul de prea multe ori?
ca atunci s-ar putea sa fie de la asta