| Lalaloveu a întrebat:

Sunt racita de luni. (luni a inceput sa ma doara in gat) de marti a inceput sa imi curga nasul. nu tusesc, nu am febra, doar ca imi curge nasul si cateodata mi se si infunda. Ce as putea face sa nu imi mai curga atat de des nasul? Multumesc anticipat happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu dar trece, pune o oala cu apa la incalzit, intre timp sparge cateva cepe, nu le taia, trebuie sa le spargi si sa inhalezi mirosul lor. Cand apa da in clocot ia oala de pe foc si fa inhalatii, stai 10-15 secunde inhaland abur dupa care iti duci o ceapa la nas si trage adanc miros acela de ceapa si iar treci la aburi, asa iti vei desfunda nasul si o sa-ti treca si raceala

| sofstatics a răspuns:

Pastile.Dacă nu îţi convine, ar fi un remediu natural, care pe mine mă ajută mereu :
Fă ceai de muşeţel, intr-o oală. După ce dă în clocot, iei oala, şi îţi pui capul deasupra, oalei, în aşa cât să poţi inhala aburii. Desigur, în timp ce inhalezi, să îţi pui un prosop pe cap, ca să nu iasă vaporii.
Succes! Sper să îţi treaca răceala.