| anonima188888 a întrebat:

Buna când alergam puțin pe loc mi s-a dat piciorul drept intr-o parte de la degetul mic. Când merg nu mă doare. Mă doare puțin când stau. S-a întâmplat cum 15 minute.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Dacă nu s-a umflat, nu e vanat, poti misca degetul/piciorul, nu ai nimic

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și ești ingrijorat și confuz, așa-i?

| anonima188888 explică (pentru sierra1):

Da. Așa e. Nu știu ce sa fac!

| Bizon95 a răspuns:

Daca mergi pe el si nu te doare, foarte putin probabil ca ai ceva vag grav
entorsa/luxatie/fractura, si ai fi urlat cand lasa-i toata greutatea pe picior

| Denisa0954 a răspuns:

Bine. Si intrebarea care e?

| anonima188888 explică:

Întrebarea e dacă am patit ceva. O entorsa, fractura?

| Denisa0954 a răspuns (pentru anonima188888):

Dacă nu s-a umflat, nu e vanat, poti misca degetul/piciorul, nu ai nimic

| anonima188888 explică:

Mă puteți ajuta va rog cu un răspuns? Sunt îngrijorată. Luni încep scoala și nu pot sa mă duc sa îl pună in ghips. Nu mă doare când merg și doar atunci când stau o durere mică.

| Bizon95 a răspuns (pentru anonima188888):

Ti-am scris, cu un minut mai devreme tongue

| anonima188888 explică:

Am 13 ani. Efectiv mi s-a dat intr-o parte acea parte cu degetul mic a tălpii. Dar nu mă doare când merg și nici când îl mișc. Dar îmi e frica sa fac mișcări cu el.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonima188888):

Mergi la medic sa i ti faca o radiografie sau la orice policlinica care are aparatura necesara sa faca radiografie, dar vezi ca radiografia costă cel putin 50 de lei dacă nu mai mult, nu sunt gratuite, mergi cu mama ta, esti din Bucuresti? Mergi la spitalul de copii Grigore Alexandrescu sau la ortopedie la foișor.

| anonima188888 explică:

Cum sa zic, partea de unde începe degetul mic.

| anonima188888 explică:

Ok. Deci ca sa facem o concluzie. Cât timp nu mă doare când merg, îl pot mișcă fără sa doară, nu e umflat /vânat; nu am pățit nimic?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonima188888):

Întradevar nu ai pătit nimic.

| anonima188888 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sper sa fie așa. Mă sperie tare rau.

| anonima188888 explică:

O sa treacă de la sine durerea asta pe care o simt când stau?

| AnimeLuverBoi a răspuns:

Nu este nici o problema daca poti mergedeci tot mergi la scoala