| abcdefgh a întrebat:

Cand respir simt o intepatura in piept.Mentionez ca ma doare de aproape o ora si nu m am lovit! Pot respira f bine doar ca simt acea intepatura de fiecare data cand respir. Aveti ceva idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dariale a răspuns:

Probleme cu inima sau cu plamanii, nu-i neaparat sa te lovesti, dar daca timp de o ora te doare ar trebui neaparat sa te consulte un medic pentru a nu avea ceva grav.winking

4 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Daca durerea apare sub forma de "gheara"poate fi angina,depresie,stres, tahicardie, stari de panica e.t.c.As insira vreo 27 de boli si stari depresive, numai medicul de familie trebuie sa stie exact ce se intampla.Eu doar dau o parere umila si ignoranta, de care nu ar trebui sa tii cont.

| AllysaDeea a răspuns:

Si pe mine m doare uneori daca nu mananc mult timp iar apoi manac repede! stai intiinsa in pat pe burta :* fundita plizz

| DeliaDaniela a răspuns:

Sincer nu stiu... dar daca intepatura continua sa apara, mai bine mergi la un medic! el va sti ce trebuie facut! baftawinking

| Nevin2011 a răspuns:

Stai linistita.Asa pateam si eu acu un an...Incearca sa iti tii respiratia in jur de 15 secunde frecand intens.Inainte de asta iti recomand sa te intinzi. Sper ca ti0am fost de folos!big grinbig grinbig grin