| Archana22 a întrebat:

Bună!
Care sunt cauzele cele mai dese întâlnite în apariția depresiei la adolescenți și care sunt cauzele ei?
Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RecKinul a răspuns:

Câteva cauze le pot enumera: labilitatea emoţională, indiferenta părinţilor, răutatea celor din jur, sărăcia faţă de ceilalţi, micile deceptii in iubire datorate vârstei, dezamăgiri, sentimentele de vinovăţie etc. Toate combinate pot crea un complex. de inferioritate şi depresie. Mai poate fi o cauză şi izolarea de lume sau certurile dintre părinţi.

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Care sunt cauzele cele mai dese întâlnite în apariția depresiei la adolescenți și care sunt cauzele ei?

Nimic ciudat in intrebare, nu?
Oricum, raspuns: matematica

| Archana22 explică:

Whatevernvm, am vrut să zic care sunt simptomele depresiei, dar eram atentă în altă parte și nu am băgat de seamă laughing. am vrut să modific întrebarea, dar nu am mai putut. Sunt mai nouă pe TPU tongue