| mulinobianco a întrebat:

ce as putea face ca sa scap de secretiile vaginale abundente si puternic mirositoare? Am fost la ginecolog, sunt sanatoasa, dar totusi problema ramine.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| kRedhead a răspuns:

Sa te speli mai des. big grin

| mulinobianco explică (pentru kRedhead):

Mai des de o data la 3 ore? big grin

| Zenithf a răspuns (pentru mulinobianco):

Nu, dimpotriva, trebuie sa te speli mai rar. Spalatul des si sapunul iti irita pisica si din cauza asta sunt secretiile mai ambundente, ca sa o calmeze. Eventual spala cu ceai (de musetel sau de coada calului), vezi ce te ajuta.
O alta problema, multa lume foloseste sapun antibacterial. Acesta insa elimina si bacteriile folositoare, oferind teren pentru aparitia micozelor.

| mulinobianco explică (pentru Zenithf):

Mersi mult