| Admin_6996 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru fete.Am 16 ani(sunt virgina) si am o problema cu secretiile vaginale...sunt foarte abundente si urat mirositoare, care imi provoaca discomfort.Ciudat este ca ma ingrijesc mereu. Ce ar trebui sa fac? Multumesc

2 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Din cate spui este o infectie, cel mai bun sfat este sa ii spui mamei tale si sa mergeti la un ginecolog, chiar dc esti virgina, dc nu poti vorbi cu ea du-te singura la doctor si pana atunci te poti spala cu ceai de pelin, este foarte bun dar iti vor trebui si medicamente. Sanatate multa.

| Aura a răspuns:

Singurul sfat pe care il vei auzi frecvent este :,, mergi la medicul ginecolog, te va consulta si iti va spune ce sa faci". E posibil sa fi facut o infectie ceva, sau nu. Insa cel mai bine este sa mergi la medic, sa nu faci nimic din auzite sau de capul tau.