| kikirikikikiki a întrebat:

Bună. Ce beneficii are pentru organism apa cu lămâie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vitamina C.

| RoCkKiD a răspuns:

Te hidrateaza, dar asta face si apa si e o doza de vitamina C, care o poti lua din orice alt fruct.

Deci nimic special, mai bine manaci o portocala.

| MAIA18 a răspuns:

Iti creste imunitatea!

| Counter123456 a răspuns:

Pai in afara faptului că ajută digestia curăță sângele de toxine ficatul și rinichii și ajuta sistemul imunitar cu doza mare de vitamina c pe care o are ajuta la alcalinizarea corpului in ciuda acidului citric pe care îl conține iar asta înseamnă o sănătate de fier pentru că un mediu alcalin ucide majoritatea bolilor. Spor!

| RoCkKiD a răspuns (pentru Counter123456):

Cum poti sa scrii 5 randuri si sa o dai de gard cu 90% din text? Sunt impresionat.

| Talion a răspuns:

N o sa te ajute la slabit daca asta cauti.