| Marck94 a întrebat:

Apa cu lamaie stoarsa, ce beneficii are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu are nici un beneficiu demonstrat stiintific. Este chiar contraindicat de doctoriwinking sa bei a la long apa cu zeama de lamaie.
Poti pune o felie pentru gust si atat.
Bea apa plata, nu stoarce zeci de lamai asa aiurea ca spun unii laughing
Mai stiam eu pe cineva de storcea o lamaie in 2 l apa- tot asa cativa ani, acum s-a lasat, dar nu spune de ce laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca faci exces: faci s'un ulcer gastrc competent.winking tongue laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vitamina C. Poti sa faci limonada acasa.