| madalinbratu11 a întrebat:

ce fac ca sa scap de mancarimile muscaturilor de purici? peste 4 zile trebuie sa plec la mare, pe 1 iulie si or sa ma usture in apa! deci ce fac ca sa scap de mancarimi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miiky973 a răspuns:

Am avut aceeasi problema...da-te cu alcool sanitar(spirt)funda?big grin

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Folosesti crema Autan!

| xgd a răspuns:

Cumpara de la farmacie Fenistil gel,e folositor pentru urticarie,muscaturi sau intepaturi de insecte, eritem solar.E un pic scump dar eficient, vindeca aproape orice boala de piele.

| Georgix_7380 a răspuns:

Foloseste baneocin

| madalinbratu11 explică:

Imi dati raspuns?

| madalinbratu11 explică:

Mihaela, mi-am dat cu alcool sanitar, dar degeaba