| BBAlyss a întrebat:

Buna
Ce fel de dieta ar trebui sa folosesc pentru a slabi aproximativ 5 kg intr-o luna, si ce fel de exercitii sa fac?
Vreau sa incep serios din 1 august, deci va rog sa ma ajutati.

Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna! Incerca cu o dieta hiperproteica (daca nu gasesti pe net, am eu una cu care slabesti 9kg in 2 saptamani). Succes!

| MrCaracter a răspuns:

Deci.happy
ma aflu in aceeasi situatia ca si tine,am pus ceva kg in plus si as dori sa scap de ele!
Ma gandesc sa alergi,sa cauti sa servesti masa regulat si cu o dieta speciala,sa faci exercitii mai mereu( Muzica si cu ceva greutati) Gimnastica prin casa daca nu poti iesi afara, si sa eviti pe cat posibil acel scaun al calculatorului de pe care nu te mai poti ridica cateodata, asa cum patesc si eu big grin