| moonlight2134 a întrebat:

ce imi puteti spune despre anticonceptionale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| 0vidius a răspuns:

Mici doze de hormoni "masculini"(estrogen si progesteron) care are efecte asupra ciclului menstrual (inhibarea ovulatiei).Au multe efecte adverse trebuie luate cu strictete la anumite intervale de timp pentru a fi eficiente.Pot fi indicate in diferite afectiuni. Daca nu au fost recomandate de vreun doctor atunci nu apela la ele.

| CarmenR a răspuns:

Iti recomand urmatorul articol: http://www.qbebe.ro/......ceptionale

| sherlock a răspuns:

Aici gasesti raspunsul la orice ai vrea sa stii :

http://www.sfatulmedicului.ro/......onale_1186

| darkhell217 a răspuns:

Pilulele contraceptive sunt o cale sigura si sanatoasa de a nu ramane insarcinata. Mai mult, aceste pilule au actiuni benefice si in cazurile de tulburari hormonale si dureri menstruale sau in reglarea perioadelor menstruale.

| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Le iei ca sa nu faci copilasi happy