| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Ce lentile de contact imi recomandati pentru astigmatism-miopic simplu dioptrii de 0, 75 la ambii ochi?
Vreau niste lentile care sa nu ma supere asa de tare la ochi, am auzit ca cele care contin apa mai multa sunt mai bune.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| nicols a răspuns:

Buna,
Dintre lentilele torice, cele mai bune ar fi: Air Optix, Acuvue Oasys si Biofinity. Acestea au cel mai mare continut de apa. Important este sa stii si restul parametrilor (raza de curbura, diametru, axa, cilindru) sa vezi exact pe ce brand le gasesti. Iti recomand cu incredere www.medlens.ro. Eu de la ei imi cumpar, Air Optix Aqua pentru miopie. Sper sa iti fie de folos informatia!