| Iriiiii a întrebat:

ce metode de epilat subrat folositi? eu acum folosesc ceara, dar ma deranjeaza foarte mult ca imi apar niste bubite(unele chiar mai mari) de culoare rosu inchis aproape maro, in care am fire de par sub piele, si imi apar si cosuri rosii, si nu imi trec deloc repede. Am folosit si epilatorul si tot acelasi lucru mi se intampla. Cum as putea trata definitiv aceste bubite? Multumesc mult si va roog ajutati-ma! crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Te epilezi după duş, după ce ţi se înmoaie pielea şi se deschid porii. După, te dai cu cremă de gălbenele sau cremă specială după epilare. Eu una folosesc crema epilatoare de la Farmec.

| Kiddzutsa a răspuns:

Eu ma epilez cu crema depilatoare..., n-am probleme, si nici nu doare, e de la crowe... happy!

| anutza6117 a răspuns:

Epilator,dar dupa ce faci baie sau dus.du-te la farmacie ca exista o crema cu extrac de masline ce e pentru (dupa ce te epilezi o folosesti) epilat. funda?