| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci cand ma epilez subrat cu epilatorul imi apar niste bubite? Si nici macar nu imi trec! si se vede foarte uratsad. ce sa fac? si ce sa fac ca sa nu-mi mai apara fire de par sub piele tot subrat?
Mersi!

5 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

happyfiindca te iriti.ai pielea mai sensibila probabil.ma gandesc insa ca iti dispar bubitele in 2`3 zile(poate mai putin timp sau chiar mai mult).cum au zis si ceilalti utilizatori da`te cu o crema (oricare) sau cu spirt(eu asa fac, dar eu ma fac cu bigul ca n`am inca epilatorlaughing). probabil dupa ce te vei obisnui nu vei mai avea bubitethinking oricum nu esti singura, stai linistita.multe fete patesc asa.

| ReviRocsy a răspuns:

Ca sa nu-ti mai apara bubite da-te cu crema de calbenele sau cu o creme hidratanta (nivea etc.) si nu ai cum sa faci ceva ca sa nu-ti mai apara fire de par la subrat, doar sa te iei cu ceara fiindca te tine aproximativ 1 luna pana iti creste la loc

| Iriiiii a răspuns (pentru ReviRocsy):

M-am facut intr-un timp cu ceara si era aceeasi chestie, tot imi apareau bubite.

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Despre bubite nu stiu ce sa zic. Eventual da-te cu o crema de galbenele, sau ceva pe baza de plante. Nu te mai fa cu aparatul, pentri ca o sa iti apara o gramada de bubite. Du-te la un salon sa te faca cu ceara. Creste mai greu parul, nu e asa dureros si o sa arati foarte bine.

Bafta!

| Iriiiii a răspuns (pentru FoReVeRyOuNgBiTcH):

Ma dau cu crema de galbenele si nici un rezultat, urmatoarea data cand ma fac cu epilatorul imi apar bubite din nou. Si legat de ceara, acum cateva luni ma faceam si eu cu ceara si era aceeasi problema, tot imi apareau bubite.