| crybaby220 a întrebat:

Ce părere aveți despre produsele Herbalife? Am 16 ani si as vrea sa incerc, dar am primit mai mult păreri negative decât pozitive, majoritatea fiind de la cei care nu au încercat, ci doar "au auzit".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Ai mei parinti s-au bagat in asta, din ce mi-a povestit mama, pe langa partea de schema piramidala, e si vorba de calitate. Nu pot sa zic de ele ceva foarte pozitiv. Shake-urile nu mi-au placut ca si gust de slabit sau de ingrasat nu prea m-au ajutat. La mama mea au avut un efect bumerang. Dupa ce s-a oprit din luat a inceput sa puna kile bune inapoi, dar nu a continuat cu un regim mai strict ci a inlocuit shake-ul cu o masa normala.
Personal am incercat si shake-ul si vitaminele - nu am vazut efecte enorme. Fratele meu este sportiv si este multumit de shake-ul cu proteine de exemplu.
Nu as recomanda cuiva in crestere, tot tin de ideea ca daca vrei sa slabesti mai bine fa sport, ai grija de dieta si ce mananci -la ce ora ( de exemplu sa nu te pui la somn cu stomacul plin sau sa te gandesti ca e ok sa nu mananci micul dejun care din punctual meu de vedere e cea mai importanta masa a zilei).
Le poti incerca dar cred totusi ca trebuie sa ai un stil de viata mai activ astfel incat 1. sa iti permiti sa iei shake-ul odata- de doua ori pe zi + vitaminele sau batoanele cu proteine.

| IonutCG90 a răspuns:

Buna. Multi inainte, depinde pentru ce vrei sa le folosesti.

| Donsavas a răspuns:

Subnt doar niste exctracte din diverse ierburi/plante. Ce mare lucru crezi ca fac? De fapt, pentru ce le iei?

| crybaby220 explică:

Am uitat să menționez că pentru slăbit...
De sport nu cred ca se pune problema, am inceput sa alerg seara si pe viitor, nu stiu daca sa ma apuc de sală sau nu.

| FrankRibery70 a răspuns (pentru crybaby220):

Hai sa.ti zica fratele tau cum a ajuns de la 120 la 74 in mai putin de un an.

Dimineata baga un bol de cereale cu lapte / 2 sandvisuri la aparat cu paine neagra cu salam de sibiu / parizer cu ardei sau ce mananci tu si cascaval / platou cu oua, sunca, cascaval
La pranz mananca zilnic piept de pui cu tortellini / spanac / fusilli si etc
Seara baga un smoothie si inainte de culcare 2 cani de ceai ( verde / soc )
Si toate astea fara un efort prea mare de miscare baga maxim 15-20 de km de mers pe jos big grin
Fratele tau si.a facut toate poftele dulciuri in casa/magazin/sucuri dar mai rar.

Fa ce ti.a zis Frank si vei avea rezultate!

| aumih16 a răspuns:

Sunt bune! da dar trebuie sa respecti! alimentatia! foarte important! dar aici depinde si de ce antrenor ai! cum te pregateste! sa fii colo cea mai buna versiune a ta! aici depinde doar de tine! ce vrei sa fii optimist sau negativist! chestia asta imi aseamana oarecum de cei care practica sportul de performanta! etc! si acolo in sportul de performanta! nu pot obtine toti performanta! chiar daca sunt ei cei mai buni de pe planeta asta! daca nu are cine sa ii pregateasca bine! nu ajung la acel statut! la care isi doresc sa ajunga! de asta uneori amatorismul nu e bun! si tot profesionismul e bun!