| Meap a întrebat:

Inainte de a spune ce am de zis cer ca la aceasta intrebare sa raspunda doar cei care sunt in masura sa vorbeasca nu si cei care isi dau cu parerea si atata tot.
Ce parere aveti de produsele HERBALIFE si de acel shake mix?
Vreau pareri sincere pentru ca sunt pe punctul sa folosesc acel shake mix (deja l-am cumparat ) dar daca acesta nu este sanatos si vine cu niste efecte negative, normal ca nu am sa-l mai consum.
Inca o data ii rog pe cei ce au consumat produsele sa raspunda nu si pe cei care au auzit nu stiu pe unde ca sunt daunatoare.
Multumesc si astept mai multe raspunsuri sincere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Produsele herbalife sunt concentrate proteice care iti pot afecta ficatul si rinichii. Discuta intai cu medicul tau de familie, fa niste analize pentru aceste organe si, daca analizele sunt OK, iar medicul isi da acordul, poti incerca sa le iei, sub atenta supraveghere medicala (adica analize la maxim 3 luni). trebuie insa sa stii ca Herbalife este un tratament pe viata. Ei incearca sa-ti ascunda asta la inceput, dar vei fi obligat sa iei mereu un tratament de intretinere de la ei (care este scump si la fel de toxic), fiindca altfel te vei ingrasa mult mai mult la intreruperea tratamentului.
In concluzie, nu cred ca merita sa-ti schimbi viata atat de dramatic si sa te expui unor astfel de riscuri, dar daca tii neaparat si medicul tau de familie iti permite, poti incearca, cunoscuand toate aceste lucruri.

| MihaelaMariaPopa a răspuns (pentru Brigaela):

Ptr Meap :proteinele din produse sunt pe baza de planta, doar cele animale iti afecteaza organismul si nu le poti asimila decat 30%. singurele efecte sunt cele de detoxifiere, perfect normale! e posibil sa le ai si cand mananci f multe fructe. Te ingrasi doar daca mananci ca porcul si iei sfaturi de sanatate de la cineva care are kg in plus! Tine un regim de viata sanatos si activ si vei arata si te vei simti mai bine ca oricand! Deocamdata D-na Brigaela nu a mancat produsele si nu cred ca se poate lua in calcul raspunsul dansei. eu le mananc de 2 ani cu mare placere! ca si satietate nu e nimic mai bun ca shake-ul in combinatie cu diverse alimente, fructe, cereale, pentru cine nu trebuie sa slabeasca :)
http://shiyong0004.blog.163.com/blog/static/968535282010225112344875/
Tipa asta, Natalia Ferreira are peste 50 de ani si manaca produsele de 25 de ani, e cat se poate de tanara si sanatoasa. Acum alegi daca vrei sa arati ca Brigaela sa ca cineva ca Natalia. Eu am avut onarea sa-i ascult istoria anul asta la Bucuresti si sa ma instruiesc cu ea, Herbalife ocupa peste 30 % din piata mondiala si mananca chiar si sportivii de top ai lumii, bebelusi gravide si sunt f sanatosi, tine legatura cu consultantul pentru a avea cel mai bun rezultat. Numai bine iti doresc!

| DimLight a răspuns:

Sunt ok, nu cred ca sunt daunatoare in vreun fel, sunt daunatoare doar portofelului laughing

| MadRaven a răspuns:

Hey! NU stiu daca sunt in masura sa raspund dar totusi o fac:
Mama si o matusa au consumat multe produse herbalife printre care si cel de fata.
Ele sunt chiar multumite de rezultate si mi-am luat si eu cateva produse herbalife si chiar sunt pe masura asteptarilor.
Numai bine!