| Aniela2777 a întrebat:

Ce pastile pentru scaderea poftei de mancare stiti? Care sa si functioneze. Daca merg la farmacie si cer o sa`mi recomande acolo cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,poate ca o sa iti recomande cineva, atata timp cat se gasesc in farmacii, este de datoria farmacistilor sa te informeze cu privire la pastilele respective si sa ti le vanda.Insa,parerea mea este ca aceste pastile nu sunt cea mai buna varianta,sa vrei sa slabesti sau sa "iei" din pofta de mancare prin astfel de modalitati,poate fi foarte periculos. Daca tot vrei sa slabesti,mananca insa apuca-te de sport,fa foarte mult sport,atata timp cat inca iti mai permite vremea. Poti face jogging,genoflexiuni,abdomene,iti poti face un abonament la o sala de fitness si te poti ajuta si din interior,bea foarte multa apa,astfel elimini toxinele, auzisem de o reteta pe baza de apa, mananci tot ce vrei insa trebuie sa ai grija ca in fiecare zi, sa bei circa 2, 5-3 l de apa.In decurs de o saptmana si ceva vei slabi in jur de 4 kg,nu stiu daca functioneaza, insa, cunosc pe cineva care tine aceasta cura de slabire, o poti incerca si tu, nu ai nimic de pierdut.Si,mai auzisem si de supa de varza, care te ajuta sa slabesti.Insa,timp de o saptamana, trebuie sa mananci numai supa de varza, nimic altceva.Sunt sigura ca va functiona, persoanele de la care am auzit de aceasta dieta au slabit chiar si 30 de kg cu supa de varza.Fa-o si tuhappy.Bye!