| DotPunct a întrebat:

Ce produse pentru slabit pot cumpara de la farmacie? Sau orice pentru scaderea in greutate si scaderea poftei de mancare.Am auzit de Crom(ca scade pofta de mancare) Dar Spirulina? DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Plague a răspuns:

Iti recomand sa nu folosesti produse de genul; toate sunt nesanatoase. Si eu am probleme cu greutatea (am cu vreo 15-20 kile mai mult decat ar fi ideal), dar nu e asta tragedie. Daca vrei sa slabesti apuca-te de tras de fiare, alergare, si abdomene zilnice. Adevarul e ca nu te poti astepta sa slabesti daca toata ziua stai si mananci mult. Eu trag zilnic de gantere, fac miscare macar o ora pe zi (daca nu alergat macar mers). Diete nu recomand decat dieta rina, daca vrei sa tii neaparat una; daca nu, doar sa faci miscare si sa nu mananci in exces. Dar pentru asta trebuie sa ai vointa, ca nu o sa scazi in greutate facand nimic happy. Multa bafta si spor la exercitii. Ai rabdare, ca dupa o luna o sa se vada deja mici schimbari (cel putin asa a fost la mine), si dupa o sa continui de placere happy. Spor.