| AlinnaGrecuElena11 a întrebat:

Ce pastile pot lua ca sa mă îngraș?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| plantezridichi a răspuns:

Nu lua pastile, nici vitamine nici nimic. Sa stii ca vitaminele au gramaj mult mai mare decat are corpul in mod normal, iar excesul de vitamine e mai grav decat deficienta la o vitamina sau doua. Nu ai mentionat varsta. Eu am o prietena care pana pe la 18 ani era foarte slaba, iar in scoala generala colegii o strigau zombie. Odata ce o sa te apropi de sfarsitul adolescentei o sa capeti forme si mai stiu eu ce. Nu te pune acum sa mananci dulciuri sau alte prostii ca nu e un mod sanatos de a te ingrasa. Mananca mai multe mese pe zi (vreo 4-5), dar e important sa fie mancare gatita sanatos.

6 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Exista un sirop, se numește sirop de îngrășat Biomed.

| MadalinG99 a răspuns:

Buna! Am un caz in familie, verisoara mea, cand era mica era extrem de slaba, i-a dat maica-sa vitamine iar inter-un an s-a facut de nerecunoscut. Iti recomand sa vizitezi un medic sa-i ceri sfatul, depinde ce greutate ai, daca ai 1.70 si 60kg, sau 55, este decent. Nu te sfatuiesc sa iei medicamente pentru a te ingrasa si mai ales fara sa vorbesti cu un medic, exista riscuri si nu vad de ce ti le-ai asuma.

| AlinnaGrecuElena11 explică (pentru MadalinG99):

Am 1,63 și 49 kg...

| MadalinG99 a răspuns (pentru AlinnaGrecuElena11):

Stai bine.

| PappZsoltAndras a răspuns:

Lasa pastilele, mananca mancare de casa facuta acasa nu din magazin prefacute.

| 20Hertz a răspuns:

Nu lua pastile ca alea sunt prostii. Mananci mai mult, sau mananca ciocolata sau mancare care ingrasa.