| Andwta a întrebat:

Ce produse de ingrijire a tenului de la Avon imi recomandati. Tenul meu e intre normal si mixt ( sebum pe nas ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Niciunul, niste porcarii de produse. Recomand Bioderma, La roche possay, Avene sau daca vrei o alternativa mai ieftina cele de la Balea din DM sunt destul de ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele de clearskin sunt bune, le-am folosit și am fost mulțumită. Îți recomand să folosești un BB cream, este mult mai lejer, acum pe timpul verii și acoperă micile imperfecțiuni, fără a crea efectul de,, masca,,.

| Aurora99 a răspuns:

Din pacate nici eu nu recomand produsele de la Avon,insa iti pot recomanda gama Artistry cu desavarsire! Fondurile de ten sunt absolut geniale si poate singurele care au formula extrem de usoara,nu precum acelea de la Avon si care nu se iau nici in piscina, iar cantitatea care trebuie folosita este ridicol de mica, insemnand ca produsul va dura, cu un termen de garantie care promite. Daca va intereseaza, contactati-ma.O zi frumoasa!

| Andwta explică (pentru Aurora99):

Am incercat produsele pentru par si sunt foarte bune si de fondurile de ten sunt multumita. Oricum incerc sa ma las de cosmetice.Da sunt unele produse care nu sunt bune deloc. Am sa ma uit sa vad de fama mentionata de tine. Multumesc.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Nu îmi inspiră încredere produsele pentru ten de la Avon. Doar rujurile, fardurile și gelurile de duș sunt mai ok, în rest pe cele de îngrijire a tenului sau a părului nu prea ți le recomand. Am folosit un fel de scrub pentru față (sau ceva de genul), acum 2 ani, pe lânga banii risipiți, nu se vedea nici un rezultat. Și nici nu costă foarte puțin, mai bine dai un pic mai mult și îți iei ceva potrivit tenului tău sau eventual mergi la dermatolog, cu siguranță îți recomandă ceva bun și-ți spune cu exactitate tipul tenului.

| Adry05 a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Rujurile ok la Avon? laughing) Din ce punct de vedere ca la pretul alora imi iau Rimmel London stay matte sau ink de la maybelline si rezista de zeci de ori mai bine si-s mai pigmentate. Nici fardurile nu-s vreo lumina, sunt farduri mult mai bune la alte firme, zi-mi exact ce vrei si-ti recomand

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru Adry05):

Eu nu vreau nimic. Nu am folosit ce-i drept foarte multe produse de la Avon, și nici colecție n-am acasă laughing dar rujurile alea mate, erau accesibile ca preț și mi-a plăcut o nuanță foarte mult. Apoi am folosit într-un timp perlele alea iluminatoare, rezistau câteva ore, nu erau foarte rele. Și gelurile de duș miros frumos. Cam asta e experiența mea cu ele. Nu mă îndoiesc că există ceva mai bun la alte firme. Dacă ai destui bani, te scoți cu produse de calitate, asta dacă te pasionează foarte mult machiajul.

| Adry05 a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Am precizat ca la pretul ala, de produsele scumpe era clar, ma refeream strict la produse cu un pret identic sau foarte apropiat mai bun. Gelurile de dus miros fain unele dar mie imi lasau pielea lipicioasa cumva

| Andwta explică (pentru Adry05):

Unele rujuri de la avon sunt foarte bune si chiar rezista ore. Plus ca au niste nuante foarte dragute. Nu toate produsele sunt wow, dar merg.

| Adry05 a răspuns (pentru Andwta):

Care ca le-am incercat faimosul mark si mi s-a parut o porcarie. Imi mentin parerea, la pretul ala mai bine iei Maybelline, Rimmel etc si sunt mult mai ok

| Andwta explică (pentru Adry05):

Alea de la mark nu le-am incercat pentru ca dupa ambalaj mi se pare ca nu sunt bune. Pe mine nu ma intereseaza marca ci doar sa arate bine si sa fie de calitate. Nu imi permit produse scumpe. Si mi-am dat seama ca sunt prea tanara sa mai folosesc cosmeticele. Macar cand voi ajunge la 30 de ani sa arat bine?

| StrangeFruit a răspuns:

Nu recomand nimic de la Avon. Asta dacă nu vrei să te trezești cu probleme ale tenului pe care nu le ai. Îți recomand, în schimb, un produs de curățare de la Bioderma. Se găsește aproape la orice farmacie. Poți găsi și-n această listă un produs eficient de curățare. https://www.beautypedia.com/....../Cleansers