| oana019235 a întrebat:

ce sa fac sa scap de celulita?
Merg cu rolele,fac genoflexiuni si odata pe saptamana ma fac cu un fel de crema preparata din cafea si crema de corp, dar nu stiu cat ajuta astea.
Deci ce as putea sa fac sa scap? Macar cat de cat.
Funda si

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai scapi de ea, cel mult o poți ameliora cu creme anticelulitice termice (cu împachetare), mult sport, hidratare, alimente lipsite de grăsimi/ zaharuri/etc.
Pa, pa.

| Seepty a răspuns:

Cremele nu sunt bune pentru nimic. Mai bine fa cate 1-2 ore sport pe zi asa intr-o luna doua vei scapa.

| MarryRose a răspuns:

Buna. Am avut si eu problema asta. Si eu faceam foarte mult sport si cardio in fiecare zi si am folosit si o crema pentru celulita. Cellufight de la elmiplant. E cam 10-15 lei si o gasesti cam in orice hypermarket sau farmacie. Ideea e sa nu renunti! Bafta :*

| lucia123 a răspuns:

Pai in primul rand vreau sa zic ca celulita este o boala, o infectie iar celulita la care te referi tu nu e nimic alt ceva decat grasime si este foarte normal ca grasimea sa se depoziteze pe coapse daca esti femeie asa ca daca vrei sa scapi de "celulita" trebuie sa slabesti si genoflexiunile nu ajuta decat pentru formarea muschilor. Bafta