| dienutzza_5627 a întrebat:

Ce spuneti, la o scolioza minima v-a trebui sa merg la gimnastica de aceea specifica acestor probleme? Ca am fost la medic si m-a trimis sa fac un film, l-am facut, iar cei de acolo mi-au spus ca e o problema chiar minima despre care nici nu ar trebui discutat.Desi mi-a confirmat si medicul de familie ca e o problema minima eu as fi curioasa daca v-a trebui sa merg sa fac exercitii sau nu? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa faci recuperare si gimnastica medicala, altfel acea " problema minima" se va transforma pe parcursul cresterii tale in inaltime intr-o boala greu de tratat.Acele exercitii care ti se vor indica va trebui sa le faci zilnic, pe perioada lunga.

| FloareDeColt_1777 a răspuns:

Masajul terapeutic iti va fi de mare ajutor.

| Iuliia_6271 a răspuns:

Eu zic ca trebuie putina gimnastica medicala