| georgiiiy a întrebat:

Ce tratamente naturale (preparate acasa )stiti pentru eliminarea cosurilor? ast rasp
funditabig grin
multumesc

Răspuns Câştigător
| traficanta a răspuns:

Recomand ceaiul de musetel happy

Chiar eu m`am spalat si au inceput sa mi se usuce cosurile, dar trebuie sa te speli asa in fiecare seara ma happy

E cel mai sanatos, natural si eficient si nu e nici scumplaughing)

All inclusive smug

Have fun.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ele trebuie uscate nu stoarse.
Ia o aspiră o pisezi şi faci o pastă cu un pic de apă, aplici pe fiecare coşuleţ, seara. Utilă este şi tincutura de propolis.
Pa, pa.

| OanaG a răspuns:

Zeama de lamaie[are efect astrigent]
Suc de la castraveti sau iti poti pune coaja de la castraveti pe fata!
Miere de albine
Masca de iaurt cu un galbenus de ou!

| Adela50 a răspuns:

Stiu eu unul natural. Zici ca e fond de tenhee hee. Dimineata da-te cu prima urina pe cosuri si n-o sa mai ai atatea.

| ForbiddenLove a răspuns:

Foloseste albus de ou.intindel pe fata si lasa-l un pic pana se usuca... apoi spalate.albusul ajuta la vindecarea cosurilor.

| o° Odd Kidd o° a răspuns:

Pai ceaiul de musetel, te dai cu el pe fata si in cateva saptamani cosurile dispar happy

| GeorgeRadu a răspuns:

Si spirtul e bunwinking

| iza_4323 a răspuns:

Poate gasesti aici: www.sfaturilebunicii.ro