| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa nu mai ai starea de greata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bitzu_7905 a răspuns:

Pai cel mai simplu este sa mananci o lamaiewinking
funda?big grinbig grin

6 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Trateaza cauza si apoi efectul, mergi la medic, sa stabileasca cauza

| kareina a răspuns:

Depinde care este cauza de ai greata! Daca cunosti cauza si nu esti insarcinata, spun asta pentru ca nu stiu ce varsta ai, poate sa fie de la digestie.Bea ceai de menta sau sunt la plafar capsule cu ghimbir.Bafta!

| hehehe a răspuns:

Pastile emetostop si apa minerala cu lamaie pana incepi sa dai aerul afara big grin

| αℓє a răspuns:

Buna.
Mirosi ceva mentolat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt insarcinata laughingwinking, pentru cei care zic happy

| iuddavali a răspuns:

Depinde de la ce e greata: nu suporti mersul cu masina, te-ai dat in invartitoare, ai mancat ceva prea gras, o boala provoaca greturi, sarcina, e doar ceva indus psihologic. vezi cate cauze am gasit? deoarece trebuie eliminata cauza.