| Dw_Andreea_1996 a întrebat:

Bună cele care ați fost graviduţe, ce simptome aţi avut în primele săptămâni de sarcina? Aţi avut amețeli mai multe zile consecutiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La prima sarcina am vomat din prima zi de intarziere a ciclului menstrual si pana am nascut, si am avut baiat.
La a doua sarcina nu am avut nici un simptom, sarcina a mers atat de bine ca nu am vomat, nu am avut dureri sau ameteli, practic doar lipsa menstrei mi-a confirmat faptul ca sunt gravida si atat. A doua sarcina a fost fetita!

Deci, nu toate femeile gravide au simptome rele cand sunt insarcinate, unele se simt chiar foarte bine ca si cum nu ar fi insarcinate, posibil chiar sa aiba si o scurgeer usoara in perioada menstruala.