| anonim_4396 a întrebat:

Bună, ceva metode pentru întârzierea menstruației?
Exclus pilulelor contraceptive

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu exceptia anticonceptionalelor NU exista metode sau descantece sa-ti intarzie menstruatia, fiindca aia vine programata de sistemul tau hormonal, la data cand vrea ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce dorești este unul din efectele negative a stresului mult, șocurilor emoționale.

| Deliadorut a răspuns:

Bună, in urma analizelor de sânge pe care mi le-am făcut doctorul mi-a pus sterilet Mirena in 2019 trebuie să-l scot in 2024 de atunci n-am avut deloc menstruație! Nu m-am îngrășat nici alte simptome n-am avut! Acum vreau sa mi-l scot pentru ca am început sa am coșuri in ciuda cremelor pe care le folosesc cred că trebuie sa elimin tot sângele rău din organism! Recomand, bine înțeles după ce îți faci analizele de sânge ce se potrivește cu organismul îți va spune medicul!

| LPCTSTR a răspuns (pentru Deliadorut):

"sângele rău din organism", misticism si banuieli, nimic fondat fiziologic. In momentul asta faci mai bine daca asculti de medic, zic si eu asa, ca sa nu ramai si fara sterilet, si cu cosuri.

| Deliadorut a răspuns (pentru LPCTSTR):

Voi vedea, ce îmi spune ginecologul luni am programare. Cred că mi-a coborât puțin ceva infecție am luat si as vrea sa scap de el