| Fumiko a întrebat:

Buna,ciclul menstrual ma tine de obicei in jur de o saptamana dar acum m-a tinut 3 zile, de ce, e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da si tu niste detalii, ai avut vreun contact neprotejat, ai alte simptome, dureri de burta ceva? Ori e o dereglare, ori poate esti insarcinata, ori ai racit jos.

| Fumiko explică (pentru Adry05):

Nu,nu am cum sa fiu insarcinat si nu fac sex, durere de burta am aproape tot timpul doar o data de doua ori nu am avut.

| Adry05 a răspuns (pentru Fumiko):

Ar fi bine sa mergi sa-ti faci un control. Nu e normal sa te doara burta asa de des. Stai desculta prin casa? Iesi fara dres acum pe timpul rece pe sub pantaloni? Iesi imbracata subtire? Pot contribui si lucrurile astea.

| Fumiko explică (pentru Adry05):

Ma imbrac gros, iar prin casa am ceorapi.

| Emokid9 a răspuns:

E complet normal poate dura de la 3 zile pana la 9 maxim si exact si mie mi se intampla la fel ca tine data trecuta tot 3 zile m-a tinut.:-)

| SuntTrisSta a răspuns:

Poate fi vorba de niste dereglari hormonale.) Nu cred sa fie ceva grav...mi se intampla si mie uneori.si e tot normal))