| Ketamina_5337 a întrebat:

sad ..Am si eu o nelamurire. Ciclul menstrual poate fi cumva afectat de antibiotice? Am luat tratament timp de o saptamana ( FROMILID). Ciclul menstrual mi-a venit in ultimele zile de tratament si m-a tinut doar doua zile. Am mai luat si Flamexin si Aerius. Daca nu este aceasta cauza, care ar putea fi alta?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Infectia si tratamentul antibiotic pot determina mici dereglari menstruale. Daca excluzi o sarcina, nu e cazul sa te ingrijorezi. Urmatoarea menstra ar trebui sa fie normala.