| Andra_3307 a întrebat:

Bunahappy...Cine poate sa-mi spuna de ce atunci cand rad, plang, ma sperii sau imi este rusine, simt niste intepaturi foarte puternice, ca de ace, in frunte de cunde incepe parul sa creascathinking cine poate sa-mi spuna? Mersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Inseamna ca esti o persoana introvertita, adica o persoana care-si ascunde sau vrea sa-si ascunda adevaratele simtiri, si atunci cand nu reuseste, subconstientul tau reactioneaza. Fii tu insati, da frau liber sentimentelor, razi daca e ceva care sa te faca sa razi, plangi daca asa iti vine etc. Fii mai relaxata. Ransul, plansul, rusinea, teama samd sunt toate foarte normale, tin de natura umana. Nu are niciun rost sa-ti reprimi astfel de manifestari.

| AnemonaP a răspuns:

Chiar nu stiu cel mai eficient sa consulti medicul de familie sau spune-le parintilor mai intai

| VITALUL a răspuns:

Asa sunt si eu, atunci cand ma sperii, sau ma emotionez puternic, mi se intampla la fel.

| AlexissMla a răspuns:

Buna!
:-x

Cred ca trebuie sa consulti medicul de familie happy

FunditsSa, te rog kiss kiss kiss