| BloodyHuman a întrebat:

De cateva luni (nu in fiecare zi) simt intepaturi usoare in stanga sub coaste, si ma simt balonat in zona aia. Durerile nu sunt puternice, abia daca le simt dar ma simt balonat.De la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil este colonul. Acolo face o bucla si gazele si resturile alimentare trec mai greu prin zona aceea. Nu este nimic grav, poti intreba la farmacie de niste pastile impotriva balonarii si ai grija la alimentatie.

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Ai grija si mananca mai putina maine, fainoase in general si dulciuri.Cred ca se va rezolva problema ta in felul asta.

| adrianoadyyy a răspuns:

Ar trebui sa mergi sa iti faci niste analize, nu sa iei pastille asa de capul tau pentru ca se poate agrava.

| pisi05 a răspuns:

Mai bine te duci la un doctor....este mai sigur asa. din cate stiu acolo este splina(nu stiu sigur)