| BYBY a întrebat:

Buna!
Cine stie cateva remedii naturale pentru infectie la unghie la picior?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Awndre a răspuns:

Scumpa mea, nu e de joaca cu asa cevastraight face.
Eu am avut. si am stat 3 ani cu unghie incarnata. Am incercat toate remedile existente si nimic n-am rezolvat.
Se infectase mai tare. era rosu tot degetul.curgea sange.puroi.nici nu vreau sa ma gandesc.

Sfat: Sa NU cumva sa-ti tai coltul sau sa-ti iriti cu ceva unghia.
Fa baite fierbinti in lighean si apoi da-ti cu un unguent ceva, sau infasoara-ti degetul cu o frunza de varza, ca sa se dezumfle.Nu va trece de la sine. Eu am scapat datorita doctorului, m-a operat. In 20 min am scapat. Eu zic sa te duci. ca altfel te chinui singurasad

1 răspuns:
| Lysm_5400 a răspuns:

Pui o bucata de frunza de varza si apoi infasori cu pansament sau si mai bun pui o foita de ceapa coapta si la fel infasori cu pansament.La mine a mers de fiecare data in 17 anihee hee