| andreeadeea2914 a întrebat:

Bună, comunitatea TPU!
As dori să intreb, daca sunt persoane care au problema cu acneea sau au avut, si din întâmplare au folosit Lactiferon Derma comprimate, și au facut efectul, este bun acest medicament? Merita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Câți ani ai? Ce produse ai mai folosit până acum?
Pastilele acestea nu pot vindeca orice tip de acnee.
O acnee ușoară da, dar daca ai dureroase, pe sub piele sau cum le mai ai, nu prea.

| andreeadeea2914 explică (pentru Hyperion7):

16 ani, mi-a fost indicat de către Dermatolog, nu este prima daca cand il folosesc, mi-a mai fost indicat, dar nu am vazut mari rezultate

| Hyperion7 a răspuns (pentru andreeadeea2914):

Și eu am luat de 3 ori.
Am scăpat de acnee doar temporar.La un timp a revenit, așa că am renunțat la el și am apelat la creme.
Așa îmi țin eu acneea sub control.
In plus, roaccutan are muuulte efecte adverse și e cam nașpa din perspectiva asta.
Iar în cazul tau, daca a revenit, mai bine nu mai lua, vei avea exact același rezultat.

| OneReason a răspuns:

Fiecare persoană poate reacționa diferit la tratamentele pentru acnee și că eficacitatea unui anumit medicament poate varia în funcție de caracteristicile individuale ale pielii și de severitatea acneei. Lactiferon Derma este un supliment alimentar care conține lactoferină, un ingredient care poate avea efecte antiinflamatoare și antibacteriene, ceea ce poate fi util în tratamentul acneei.