| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am o problema, plang din orice...
Cand ma supara ceva ma gandesc apoi si la alte lucruri care ma intristeaza, ma simt asa singura si simt ca nimanui nu-i pasa.Am 18 ani si locuiesc singura.Simt ca am nevoie de afectiune,uneori exagerez,nu stiu,dar nu ma pot abtine, plang si stau "prost cu nervii".
Pentru mine conteaza si acel gest marunt, iar cand nu este facut...ma simt foarte rau.De multa vreme nu sunt in apele mele, nu trece mult timp in care sa stau si eu linistita apoi iar ma stresez, supar si plang.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Te-ar putea ajuta o consiliere psihologică.
Și să ai un prieten bun lîngă tine care să te asculte, să te înțeleagă prin ce treci.
Rugăciunea ajută mult.
Te pup!

| DanJr993 a răspuns:

Pai ar trebui sa iti gasesti un prieten, cu care sa-ti formezi o relatie si, ca un om normal, prietenul tau te va alinta, te va face sa te simti bine, si nu vei mai plange din orice. Asta e parerea mea, sa ai pe cineva aproape, cand te simti singur!