| kissledy88 a întrebat:

Buna cu citeva zile in urma pe sani au inceput sa-mi apara pete rosii violete sup forma unor vene. port o frica foarte mare imi poate explica cineva ce e asta va rooooooooooooooooooooog, funda sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Sunt vergeturi, cand pielea este intinsa, la fete, fibrele de colagen care dau elasticitate pielii se indeparteaza, si intre ele pielea se subtiaza, la fel ca atunci cand intinzi un elastic.

| kissledy88 explică (pentru Zenithf):

Cum pot sa scap de ea mi-e frica

| Zenithf a răspuns (pentru kissledy88):

Sunt efecte ale cresterii, la fel de naturale si normale ca si dezvoltarea sanilor, cresterea parului pubian si axial, nu ai de ce sa te temi.

3 răspunsuri:
| Mayuri a răspuns:

Fa o poza si cat mai clara daca se poate.