| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a apărut ceva pete roșii sub sâni și chiar pe sâni. La început sunt roșii dar pe urma sunt maro dar trec nu se mai vad asa tare. Nu stiu din ce cauza poate fii
Pe net an văzut ceva de cancer mamar.
Nu ma mănâncă sau asa. Doar ca ma deranjează. Si daca dau asa cu unghia parcă se decojeste. Ce poate fii?

Mulțumesc! O seară plăcută

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este cancer mamar, poate fi o alergie de la căldura de afara sau din mincare o toxiinfectie alimentară, mergi la medicul de familie sa te consulte sa ti dea sa faci analize de sînge si sumar de urină, ce varsta ai?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da port în fiecare zi. Chiar și când sunt acasă. Am 23 de ani. Si o prietenă a zis ca e la transpirație. Sau căldură.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze, ce anume porti in fiecare zi?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Gresisem răspunsul.

| suntsuper a răspuns:

De la transpiratie.

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Nu trebuie sa ma îngrijorez? Adică sa am vreo problema sau boala... Stiu eu... Stiu ca iarna nu mi apar sau am dar nu mari. Nu mai știu. Dar doar în jurul sutienului în față

| suntsuper a răspuns:

Porti mult sutienul? eu cred ca e de la cum transpiri pe piept, mai ales daca e sutien cu burete

cat de des faci dus/baie? poate fi de la cum se depune transpiratie peste zi. mai ales daca stai intr-o zona cu temperaturi mari asa ca mine, eu de exemplu fac dus si de 2, 3 ori pe zi acum vara

Si eu zic sa nu porti sutienul foarte mult cand esti acasa. 1 la mana e incomod si 2 tine cald

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Da port sutienul în fiecare zi. Si acasă. Am sânii mici și am sutien push-up. Si mami a zis ca de la căldură și o prietenă la fel.

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

E de la caldura daca petele se duc cand freci. nu are ce toxiinfectie alimentara sa fie mai ales daca nu te simti rau in rest. si nici cancer mamar. daca era cancer nu se duceau petele. e doar pielea moarta care se duce, de la transpiratie. freaca cand faci dus cu un burete de baie sau doar cu mana si o sa vezi ca se va duce

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Într-adevăr dacă fac cu degetul se duce pielea. Sper sa nu fie ceva grav

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nimic grav. Am patit si eu mai demult la partea de sub sani, trebuie doar sa freci mai bine la dus

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Da, acolo am și eu. O să fac asa. Mulțumesc mult kiss

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere : )

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Am incercat sa fac asa la dus dar mi se face rana
Am fost la farmacie și mi-a zis sa ma dau cu nidoflor. Si am pus și parca ma pisca. Acum o sa ma dau câteva zile.

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Te pisca pentru ca probabil te-ai frecat prea tare si s-a iritat acolo... dar o sa treaca. dar daca vezi reactii adverse cum ar fi bubite, sau ca continua sa te usture chiar si dupa cateva zile, poti sa nu te mai dai, zic eu...Pentru ce e nidoflorul, mai exact?

| Ag_Deea_2002 a răspuns:

Mama mea are niste pete la fel.din cauza pietrelor la rinichi.