| Deana_2604 a întrebat:

cu sotul ne dorim foarte tare un bebelus, dar nu puteam ramine insarcinata am fost la un control si mi s-a descoperit o mica leziune pe col, nu grava, acum devenita rana, si putin racita, si mi s-a dat un tratament, asta ar fi problema ca pina acum nu puteam ramine insarcinata? si dupa terminarea tratamentului as putea ramine? ca nu am posibilitate sa ma mai duc la un control ca sunt plecata din tara,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil ca asta sa fie problema, sau alta. Daca nu te poti duce la medic, NU poti ramane insarcinata acum. Inainte de a te apuca sa ramai insarcinata trebuie sa faci o evaluare ginecologica completa si mai multe analize de sange. Amana sarcina pentru momentul in care vei indeplini conditiile.

| AdelinaC a răspuns:

Mai bine vorbeste cu un ginecolog, chiar daca esti plecata din tara cred ca exista un medic acolo unde esti. Sfatul meu ar fi sa va faceti un test de fertilitate, atat tu cat si sotul tau si sa vedeti a cui este problema si sa o rezolvati.

| Flory_2183 a răspuns:

Da ai putea sa ramai insarcinata daca nu mai ai alte probleme cum ar fi chisturi, ideal ar fi ca si sotul sa faca un control pentru ca ar putea ca si el sa aiba probleme cum a avut cumnatelul meu care a avut nevoie de o mica interventie iar acum au 2 copii