| Yne a întrebat:

Am si eu nevoie de o mica parere. Am facut dragoste cu sotul meu la doua zile dupa terminarea ciclului. Oare e posibil sa fi ramas insarcinata? Ne dorim din tot sufletul un copil. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Catalina990099 a răspuns:

Tot ce este posibil. Dar așteaptă perioada fertilă, atunci veți avea mai multe sanse.

| Yne explică (pentru Catalina990099):

O sa astept pana la ciclu, poate 6 sapt, o sa fac niste teste de sarcina si daca nu am ramas gravida o sa incercam in perioada fertila.

| Yne explică (pentru Catalina990099):

O sa astept pana la ciclu sau 6 sapt, o sa fac niste teste de sarcina si daca nu am ramas insarcinata, atunci o sa incercam in perioada fertila.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta, continuati sa faceti sex zilnic si cu siguranta ca pana la sfarsit de luna, vei fii insarcinata.

| sofisis a răspuns:

Sansele sunt foarte mici. Fa sex o zi da, una nu. Nu face sex zilnic. Lasa timp sa se regenereze sperma. Plus de asta facand zilnic devine prea rutina.

| Yne explică (pentru sofisis):

Nu facem zi de zi, doar cand avem chef. Am facut si aseara si a lasat-o in mine, pentru a doua oara in decurs de cateva zile. Oare e ok?

| Yne explică (pentru sofisis):

Nu facem zi de zi, doar cand avem chef. Am facut aseara si a lasat-o in mine pentru a doua oara in decurs de 5 zile. Oare e ok?

| ywar a răspuns:

Pune-l in fiecare seara sa presteze. Sa curgaa rauri de sperma!

| AliGab a răspuns:

Perioada fertila este intre zilele 10 si 14-15 de la inceperea ciclului menstrual. Succes!

| Yne explică (pentru AliGab):

Multumesc pentru sfat! Pe vremea aceea cand erau parintii nostri tineri sau bunicii nu cred ca se stia de perioada fertila si totusi făceau copii poate mai multi ca acum. Totul depinde de Cel de Sus!

| AliGab a răspuns (pentru Yne):

Atunci ai incredere in El

| lovebyby a răspuns:

Daca ar fi sa ne lom dupa metoda calendarului nu cred..sau depinde cat te tine menstruatia