| deea1019 a întrebat:

Cum as putea pune cateva kg in plus? Astept raspunsurile voastre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Fast-Food!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde si de organism. mananca tot ce contine carbohidrati (nivel mare).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul si-n primul rand, ai grija sa incepi ziua cu-n mic dejun hranitor si mai ales in fiecare dimineata.Cateva idei:
-paine integrala, graham sau paine alba prajita, cu putina margarina vegetala;
-cereale cu lapte proaspat sau suc de portocale;
-fructe si iaurt degresat.
De asemenea, trebuie sa mananci o gama foarte variata de alimente, pentru a te asigura ca organismul tau primeste tot ce ii trebuie.Incearca sa mananci alimente care contin multe proteine(peste, carne, oua, lapte, branza, fasole, mazare, conopida, brocolli);
Apoi ai nevoie de carbohidrati(paine, paste si cereale) si o multime de fructe si legume proaspete.
Nu in ultimul rand, nu uita de SPORT. Daca vrei sa ai mai multa energie, pe langa faptul ca energia pe care o iei din alimentatia zilnica, trebuie sa fii si activa!
Te pup!

| LuMix a răspuns:

Nu munci deloc, nu te stresa si mananca multa paine

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Mananca seara adica inainte sa te culci,asta e bun de slabit sa nu faci, nu fa miscare dar sa nu faci asta des ca dupa aia te ingrasi, adica fa asta pana te ingrasi cat vrei, dupa revino la programul normal, vezi tu dupa aia

Răspuns utilizator avertizat
| adriann12344321 a răspuns:

Mananca mult, si nu te stresa a si mananca dupa ora 7

| deea1019 explică:

Va multumesc frumos! Din anticonceptionale as putea sa ma ingras?