| NoName0011 a întrebat:

Buna!, cum as putea sa scap de cosuri, dar natural asa, nu imi place sa imi pun creme pe fata (urasc acest lucru), am auzit ca ceai de musetel, altceva mai estehappy?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Munchkin a răspuns:

Cumpără de la farmacie sau de la plafar tinctură de muguri de plop. Poţi îmbiba vată în tinctură, apoi să aplici pe zonele acneice.

| crizantema a răspuns:

Salut.Eu folosesc tarate. Pun tarate intr-un vas apoi apa, dupa 10 min strecor taratele si ma spal cu apa ce-a ramas seara si dimineata, mai folosesc taratele si ca masca pentru fata.Sunt foarte bune, din punctul meu de vedere, pentru ca lasa pielea foarte fina si nu-mi mai ies cosuri deloc si in plus dispar si punctele negre. Tot asa mai folosesc si ceaiul de galbenele, asta e bun sa-l bei si in perioda ciclului pentru ca amelioreza foarte mult durerile menstruale.Eu fac trantamentul asta cam o dat la 2 luni cate 2 saptamani, dar cu ceaiul de galbenele te poti da cu el pe fata in fiecare dimineata mai ales ca vine iarna si nu strica.

| alexutsuuu a răspuns:

Zinerytul USUCA FATA. Daca iei, iti recomand sa iti achizitionezi si o crema hidratanta.

| rey a răspuns:

Depinde de varsta.
Eu personal cred ca o alimentatie sanatoasa si un mod de gandire mai liber, fara dependente, obsesii te fereste de cosuri si alte chestii.
Alimentatie sanatoasa adica sa mananci mai mult natural, sa te feresti de mancarurile Fast-Food, uleiuri(eu consum cand am sansa de masline) si prajeli, sucuri.
Good luck.

| thestiffmeister1 a răspuns:

Eu aveam inainte fata plina de cosuri, dar acum 3 luni am descoperit Zineryt e o solutie super buna care contine antibiotic cosurile dispar garantat! cere de la farmacie costa 30 de lei are doua chestii un flacon cu praf si unu cu solutie, pui prafu in solutie si amesteci, apoi te dai pe fata dimineata si seara inainte sa te culci.Rezultatele incep sa apara cam dupa 2-3 saptamani dar dupa aia nu o sa mai ai probleme cu cosurile niciodata.Eu recomand ca dupa ce termini primul flacon sa mai iei unu sa fol timp de 2 luni. Un flacon ajunge cam pentru o luna.

| FumeZ sEnTimEnTe a răspuns:

La fel si eu iti recomand Zineritu e o solutie foarte buna si eu mam folosit de el.peste vreo 3 samtamiini nu avem nici zare de cosh, apoi am inceput sa ma foloscrs de ten si din nou imi aparsad si vreau sa procur din nou zinerit e chiar foarte bun tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste cartofi feliati ...maseaza fata (efect peeling )in pealabil curata fata cu un sapun de bebelusiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu