| bombonika1799 a întrebat:

Cum as putea sa scap de cosuri cat mai rapid!
Eu ma gandeam sa fac asa:
-dimineata sa ma spal cu ceai de musetel si sa imi dau cu pudra de telc(am auzit ca usuca cosurile)
-sa imi dau cu zineryt
-dupa cu Skinoren
Ce imi recomandati?

12 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Săpun cu Sulf sau cu Borax (eu am de la Ortos) sunt foarte bune!

| mona a răspuns:

Eu iti recomand sapunul cu sulf

| Hermaniona a răspuns:

Pudra de talc!

| Anonimaa77 a răspuns:

Da te-ai gandit binewinking. Zinerytul este forte bun, ti-l recomandbig grin
Bafta:*

| oo4099 a răspuns:

Buna! Incearca sapunul Protex cu miere si propolis parca.E foarte bun.Mie mi-au trecut de la o zi la alta.

| LetMeBlowYourMind8 a răspuns:

Am incercat fel de fel de tratamente care nu au mers.
Pana mi-a luat mama Zynerit. Il folosesc de un an gen dar nu ma dau in fiecare searaa. Aveam cosuri de zici ca eram rico suave si nu credeam ca actioneaza asa repede.
E gen o pudra pe care o amesteci cu un lichid thinking
pupuuupupi :*

| Alberto97 a răspuns (pentru LetMeBlowYourMind8):

Merge si pentru baieti?

| madalinaeueu a răspuns:

Zeama de lamaie tamponezi cu o discheta pe toata fata si iti usuca cosurile ramai asa toata noaptea si dimineata te speli cu un sapun bun si o crema buna hidratanta si totul e ok!

| justnicko a răspuns:

Zineryt. happy

| Pasaredenoapte a răspuns:

O idee buna....eu ma spal cu sapun Dove dimineata si seara, dupa care ma dau cu o lotiune tonica de la Avon Solution, dupa care ma dau cu un corector pe cosuri si acopar cu pudra. Asa cosurile se usuca si tenul este curat in ori ce circumstanta.

| Baraboi_Cezara_1998 a răspuns:

Si eu am incercat foarte multe remedii cum ai zis si tu creme, ceaiuri, masti faciale, geluri si nu au avut niciun efect dar mi-au trecut cand nu m-am mai dat cu fond de ten decat ocazional si folosind dimineata crema de zi Dove, dar nu chiar in fiecare dimineata si inainte de culcare la fel spala-te pe fata cu sapun dove.Mie intr-o saptamana mi-a trecut 90%. Acum nu mai am nicio problema.

| Giu18 a răspuns:

Dimineata sa te speli cu ceai de musetel+ pudra de talc happy cea mai buna optiune :* succes